Sandomierz: Ponad 24 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznego finału WOŚP

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sandomierzu to także muzyka w wykonaniu lokalnych grup muzycznych i solistów. Na scenie można było podziwiać między innymi Sandomierskie Studio Piosenki, Michała Białego, czy Kryzys Brygadę. Gwiazdą wieczoru był zespół Enclose, a 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyło światełko do nieba.
Po raz kolejny w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sandomierzu włączyła się tutejsza komenda powiatowa policji. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy, ale także wsparli samo wydarzenie. Mówi sandomierski komendant policji młodszy inspektor Dariusz Chmielowiec:

Zwycięzcy licytacji pogratulował burmistrz Marek Bronkowski:

Podczas gdy wolontariusze zapełniali puszki, na hali widowiskowo sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały licytacje oraz program artystyczny. W tym roku każdy chętny mógł stać się posiadaczem złotego serduszka, biżuterii z krzemieniem pasiastym czy choćby vouchera na kurs nurkowania.
Za 130 złotych jeden dzień urzędowania w gabinecie z burmistrzem Sandomierza wylicytował Jerzy Sałata:

Piknik motoryzacyjny, pokazy tańca oraz mody to niektóre z atrakcji towarzyszących tegorocznemu 23 finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sandomierzu.
Od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora 30 wolontariuszy zbierało datki na ulicach miasta. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać ponad 24 tysięce złotych. To kwota z orkiestrowych puszek, ale także z licytacji i wydarzeń towarzyszących.
Wśród kwestujących był Piotr Grudzień, który pieniądze w finale WOŚP zbiera już po raz dziewiąty. Jak podkreślał w rozmowie z Radiem Leliwa, do orkiestrowego grania postanowił przyłączyć się zaraz po szkole. Dziś w wieku 36 lat może pochwalić się najdłuższym stażem wśród sandomierskich wolontariuszy. Dodaje również, że mieszkańcy po raz kolejny okazali się hojni: