Sandomierz: Podsumowanie sukceów sportowych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jak mówi dyrektor Małgorzata Szuba, sukcesów sportowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu jest bardzo wiele.
– Chłopcy z klas 2 i 3 oddziałów gimnazjalnych zostali powołani do kadry wojewódzkiej w piłce ręcznej. Stanisław Malinowski, Kacper Kruk, Mateusz Węgliński, Kacper Cieciura, Antoni Rewera, Adam Łubowski, Krzysztof Pęgielski, Jan Saracen i Filip Rosowski zostali objęci szkoleniem wojewódzkim, które ma na celu przygotowanie chłopców do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Natomiast Julia Wierzbicka z klasy 7 oraz Maciej Wolak z klasy 6 zasilili szeregi juniorów w kadrze wojewódzkiej w pływaniu.
Ostatnio rozstrzygnięte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego przyniosły medale dla uczniów z SP oraz oddziałów gimnazjalnych. II miejsce w sztafecie dziewcząt 4 x 100m zdobyły Karolina Urbaniak, Emilia Piątek, Anastazja Szewc, Natalia Statuch – uczennice z klas 7-ych.
I miejsce w biegu na dystansie 600m wywalczyła Urbaniak Karolina z kl. 7.
W skoku w dal najlepsze okazały się siódmoklasistki: Anastazja Szewc – I miejsce oraz Weronika Łukawska – II miejsce.
W biegu na dystansie 300m I miejsce uzyskała Gabriela Modras z kl. 3 oddziałów gimnazjalnych, a III miejsce zostało przyznane Emilii Piątek z kl. 7.
W biegu na dystansie 100m I miejsce należało znowu do Gabrieli Modras, a III do jej młodszej koleżanki Emilii Piątek.
W grupie chłopców najlepsi okazali się Miłosz Tenderenda z kl. 3 – III miejsce w biegu na 100 m i Sośniak Marcin z kl. 2 – III miejsce w biegu na 1000 m.
Chlubą szkoły okazali się młodsi szczypiorniści z rocznika 2005, którzy pod kierunkiem trenera Tomasza Zielińskiego zajęli I miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców rozstrzygniętym w Wilczycach 22 maja 2018 r. oraz II miejsce w Finale Wojewódzkim w Kielcach 25.05.2018 r. Tym samym chłopcy zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Polski SZS w piłce ręcznej chłopców.
Warto również wspomnieć o sukcesie chłopców z rocznika 2002 i młodszych oraz ich trenera Adama Węgrzynowskiego w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej w Czajkowie z dnia 22 maja 2018 r. i zdobytym I miejscu. Rozegrany dnia 29 maja 2018 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim finał wojewódzki przyniósł drużynie II miejsce. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został Stanisław Malinowski.
Kolejna dyscyplina sportu, a mianowicie piłka siatkowa również przyniosła sukcesy.
Dziewczęta wspólnie z trenerem Zbigniewem Jurkiem zdobyły I miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej dziewcząt oraz IV miejsce w finale wojewódzkim.
Sukcesem okazał się udział szkoły w Mistrzostwach Powiatu Szkolnego Związku Sportowego kl. VI i V w czwórboju lekkoatletycznym 23 maja. I miejsce zajęli chłopcy a II miejsce należało do dziewcząt.
Indywidualnie, najlepszym zawodnikiem okazał się Antoni Nasternak z kl. 6 – zdobył największą liczbę punktów.
Duża grupa uczniów reprezentowała szkołę dnia 29 maja w Powiatowych Lekkoatletycznych Zawodach dla uczniów klas 4 i młodszych oraz dla uczniów z klas 5 i 6. Wszyscy walczyli o najlepsze wyniki w biegach, skokach, rzucie piłeczką palantową. Sportowcy z klas czwartych uzyskali pięć medali. Wśród nich znaleźli się Amelia Dąda – II miejsce, Amelia Domaradzka – II miejsce, Jakub Pelc – III miejsce, Dawid Mroczkowski – II miejsce, Krzysztof Szelągiewicz – I miejsce.
Cztery medale zostały wręczone uczniom z klas piątych. Nagrodzeni to Marta Sobczyk – I miejsce, Emilia Szczepańska – III miejsce, Oliwia Leja – II miejsce, Jakub Tarkowski – I miejsce. Uczniowie z klas szóstych wzbogacili swoją kolekcję o cztery medale, a byli to Aleksandra Bara – II miejsce, Anna Kołeczek – II miejsce, oraz dwukrotny medalista Antoni Nasternak.
———
Na zdjęciu:
Kolejni goście w nowym studiu Radia Leliwa w Sandomierzu przy ul. Opatowskiej: członkowie sztabu szkoleniowego klubu SPR “Wisła Sandomierz”: trener drużyny seniora I juniora młodszego Adam Węgrzynowski, trener drużyny młodzika I Tomasz Zieliński oraz ich podopieczni: zawodnicy SPR “Wisły Sandomierz” – Krzysztof Pęgielski (bramkarz) i Filip Rosowski (obrotowy) – uczniowie SzP4 w Sandomierzu wraz z dyrektorem szkoły Małgorzatą Szubą.
25 zespołów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej w Puławach.
W XX edycji tej imprezy odnieśli sukces sandomierscy szczypiorniści, przywożąc trzy medale: dwa złote i jeden srebrny.
Członkowie drużyny SPR 'Wisła Sandomierz' w większości są uczniami klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z trenerami i młodymi sportowcami uczącymi się w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.