Sandomierz: Piknik 'Szwajcarski Szlak Rozwoju'

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W niedzielę (9 sierpnia) w godzinach 11.00 – 19.00 na nadwiślańskim Bulwarze w Sandomierzu odbędzie się piknik 'Szwajcarski Szlak Rozwoju', organizowany przez Krajową Instytucję Koordynująca realizację Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
W pawilonach wystawienniczych będą prezentowane wybrane przedsięwzięcia turystyczne, ekologiczne oraz związane z produktami lokalnymi i lokalną przedsiębiorczością z terenu województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego, współfinansowane przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Przewidziano nowoczesne interaktywne prezentacje i ekspozycje oraz instalacje przestrzenne.
Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości, jako realizator programu 'Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością' zaprezentuje 'Szwajcarski Szlak Rozwoju'. Będzie można zapoznać się z lokalnymi produktami turystycznymi, szlakiem ciekawostek kulinarnych 'Świętokrzyska Kuźnia Smaków' oraz działalnością organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy korzystali z dotacji programu.
(Marcin Gabrek)