Sandomierz: Pamiętają o ojcu Janu Górze.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ojciec Jan Góra zmarł 21 grudnia w trakcie Eucharystii.
Dziś o 10 30 w poznańskim kościele oo. dominikanów odprawiona zostanie msza święta, a o 14 30 ciało duszpasterza spocznie na Polach Lednickich.
Transmisja uroczystości pogrzebowych dostępna będzie na stronie www.lednica2000.pl oraz na kanałach stworzonych przez realizatorów.
(Joanna Sarwa)
W corocznych spotkaniach bierze udział około stu tysięcy osób z Polski i zagranicy. To największe tego typu imprezy w Polsce.
A oto, co o celu lednickich spotkań mówił sam ojciec Jan Góra:

Młodzież z naszego regionu także licznie uczestniczyła w lednickich spotkaniach a uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu od kilku lat współtworzą je jako prowadzący zabawy i tańce.
Młodzież przechodzi wcześniej specjalny kurs prowadzony przez choreografa i animatora lednickich spotkań Kazimierza Chojnę.

Dziś w Poznaniu odbędą się uroczystości pogrzebowe ojca Jana Góry – dominikanina, który stworzył spotkania młodzieży w Lednicy – największą tego typu imprezę religijną w Polsce.
'Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000” odbywają się regularnie od 1997 roku.
Ojciec Tytus Piłat z klasztoru ojców dominikanów w Sandomierzu nazywa ojca Jana Górę filarem duszpasterstwa polskiej młodzieży: