Sandomierz: Obrady Konwentu Marszałków.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W przyszłym tygodniu (29 i 30 maja) w Sandomierzu, marszałkowie wszystkich polskich województw spotkają się podczas ostatniego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP pod świętokrzyską prezydencją. Tematem przewodnim obrad będzie 'Polityka społeczna wobec wyzwań i zmian zachodzących w Europie i regionie'.
Obrady będą odbywać się na Zamku Królewskim w Sandomierzu. Gościem konwentu będzie prezydentowa Anna Komorowska, która będzie mówiła o 'Dobrym klimacie dla rodziny'.
Swoje wystąpienia zaprezentują również m.in. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz oraz Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Omówione zostaną m.in. zagadnienia wpływu zmian demograficznych na politykę rodzinną, finansowania wsparcia samorządów w budowie nowoczesnych obiektów sportowych o charakterze przyszkolnym czy rozwoju demograficznego polskiej rodziny.
W drugiej części obrad mowa będzie o 'Rozwoju regionów w kontekście przygotowań do realizacji programów operacyjnych polityki spójności Unii Europejskiej w latach 2014-2020'. Drugiego dnia obrady będą poświęcone finansowaniu edukacji, kultury, turystyki i sportu w nowym okresie programowania.
Po zakończeniu obrad przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP zostanie przekazane województwu lubelskiemu.
(Marcin Gabrek)