Sandomierz: Obchody 75 rocznicy przyłączenia prawobrzeżnej części do granic miasta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Gdy oficjalne uroczystości dobiegły końca, na terenach zlokalizowanych przy boisku Orlik rozpoczęła się 'Biesiada jubileuszowa”, podczas której i młodsi i starsi mogli znaleźć coś dla siebie. Były koncerty, konkursy i poczęstunek daniami z grilla. Wydarzenie uświetnił pokaz sztucznych ogni.
(Dominik Siatrak)
Historia prawobrzeżnego Sandomierza nierozłącznie kojarzy się z przemysłem szklarskim, o czym w swoim wystąpieniu mówił były dyrektor zjednoczonych hut szkła budowlanego Vitrobud Jerzy Zarański:

Miejscowości położone dziś na prawym brzegu Wisły, nie od zawsze się tam znajdowały przypomniał autor ksiązki wydanej na okoliczność obchodów Józef Myjak z Ośrodka Badań Sandomierszczyzny:

Uroczystą sesją rady miasta Sandomierz zainaugurowano obchody 75 rocznicy przyłączenia prawobrzeżnej części do granic miasta.
Podczas uroczystości w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Portowej nie zabrakło wspomnień oraz słów podziękowania. W dowód uznania za zasługi dla rozwoju miasta przedstawiciele firm instytucji oraz osoby prywatne odebrały okolicznościowe statuetki. Ponadto wręczono szable, które mają być podziękowaniem za zmagania z żywiołem powodzi w 2010 roku.
Jak podkreślał w swoim wystąpieniu burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski, prawobrzeżną i lewobrzeżną część miasta można przyrównać do dwóch płuc Europy: