Sandomierz: O eksporcie owoców i warzyw

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Konferencja podzielona jest na dwa panele. Jeden poświęcony będzie możliwościom eksportowym, drugi promocji na rynkach zagranicznych. Odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia.
(Marcin Gabrek)
W konferencji mają uczestniczyć także przedstawiciele takich krajów byłego Związku Radzieckiego jak Kazachstan, czy Uzbekistan, gdzie jest duże zainteresowanie polskimi produktami ogrodniczymi. Ale Janusz Stasiak zwraca uwagę, że jest też duże oddziaływanie polityki

Już po raz drugi w Sandomierzu odbędzie się konferencja 'Potencjał gospodarczy sektora przetwórstwa owocowo warzywnego Ziemi Sandomierskiej'. Celem spotkania będzie promocja regionalnej produkcji owocowo-warzywnej na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych na rynku owoców i warzyw.
Do dyskusji zaproszeni zostali m.in. ambasadorowie Rosji, Ukrainy i Kazachstanu, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Minister Gospodarki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałkowie województwa Polski Wschodniej,parlamentarzyści świętokrzyscy, samorządowcy.
Mówi prezes San Export Group Janusz Stasiak: