Sandomierz: Kolejne zmiany w funkcjonowaniu urzędu miasta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Od nowego roku zmienią się także godziny otwarcia urzędu miasta w Sandomierzu. Będzie on czynny od godziny 8 do godziny 16

Powstanie również nowa jednostka budżetowa która między innymi przejmie od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obowiązki w zakresie utrzymania zieleni. Zatrudnienie w niej mają znaleźć głównie osoby z wydziałów w których jest nadmiar urzędników:

Burmistrz Bronkowski jest zdania że obecnie w sandomierskim urzędzie miasta zatrudnionych jest zbyt wiele osób, dlatego nawet kilkanaście etatów zostanie zlikwidowanych. Ci którzy pozostaną otrzymają większy zakres obowiązków albo zostaną przesunięci na inne stanowiska.

Więcej pracy będzie miała także straż miejska:

Zmiany w funkcjonowaniu urzędu miasta zapowiada burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski. Jak już informowaliśmy na naszej antenie rozpisane zostały już konkursy na kilka stanowisk kierowniczych między innymi na sekretarza miasta. Z kolei a niektóre wydziały urzędu zostaną połączone a inne rozdzielone. Wszystko po to aby miasto jeszcze lepiej funkcjonowało niż dotychczas.

Burmistrz podkreśla że obecna sytuacja finansowa miasta jest zła, dlatego najwyższy czas aby poszukać oszczędności. Pierwszym krokiem w tym kierunku ma być rezygnacja z posiadania zastępcy. Katarzyna Zioło którą Marek Bronkowski wybrał na to stanowisko, będzie pełnić funkcję asystenta: