Sandomierz: Karatecy na KARPATHIA CUP w Rzeszowie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

360 zawodników z dziesięciu krajów Europy wzięło udział w rzeszowskim Międzynarodowym Turnieju Karate CARPATHIA CUP. W turnieju tym Sandomierz reprezentowało dwóch zawodników Rudolf Zych i Szymon Śliwiński. Kierownikiem startującej ekipy był trener Sandomierskiego Klubu Karate sensei Andrzej Orłowski.
Jak informuje sensei był to pierwszy tegoroczny start zawodników . III miejsce w kategorii senior – 80 kg zajął Szymon Śliwiński, który w walce półfinałowej przegrał z utytułowanym zawodnikiem z Litwy posiadającym 3 dan mistrzowski. Rudolf Zych, który tydzień temu skończył 18 lat po raz pierwszy wystartował w kategorii senior, przegrał z medalistą tego turnieju. Kolejnym sprawdzianem sandomierskich karateków będą eliminacje do kadry Polski w lutym w Tarnowie.