Sandomierz: Jaka przyszłość dworca PKS?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Burmistrz nie ukrywa, że podoba mu się dworzec, jaki w ostatnim czasie powstał w Opatowie, dlatego będzie chciał rozmawiać z przewoźnikiem z Ostrowca Świętokrzyskiego, aby być może zainteresował się podobnym rozwiązaniem w Sandomierzu.

W międzyczasie miasto złożyło wniosek do świętokrzyskiego urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie budowy dworca z unijnych funduszy.

Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski podkreśla, że budowanie dworca autobusowego teoretycznie nie jest zadaniem gminy, lecz przewoźnika. Samorząd jednak jest gotów wesprzeć taką firmę gdyby chciała zainwestować w budowę dworca.

Jednak żadna decyzja o lokalizacji takiego obiektu jeszcze nie zapadła:

Co dalej z sandomierskim dworcem autobusowym pytają mieszkańcy, turyści oraz miejscy radni. Obecny obiekt lata świetności ma już dawno za sobą. Dworcowa poczekalnia odstrasza podróżnych, a miejscom postojowym przydałby się remont i zadaszenie, które chroniłoby przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Temat na ostatniej sesji poruszył radny Maciej Stępień, który przypomniał, że kilka miesięcy temu pojawiły się głosy o propozycji budowy dworca na placu 3 maja. Radny podkreśla jednak, że ulokowanie takiego obiektu w tamtym miejscu na pewno spotkałoby się z protestem okolicznych mieszkańców.