Sandomierz: Izba Pamięci 'Jędrusiów' wyróżniona.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Medale 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis' otrzymali Jerzy Daniel oraz Adam Ochwanowski. Tegoroczna Świętokrzyska Nagrody Kultury trafiła do 15 laureatów. Jest corocznie przyznawana przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, który honoruje osoby, instytucje, stowarzyszenia oraz zespoły za szczególne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.
Świętokrzyska Nagroda Kultury trafiła w tym roku m.in do pisarza Andrzeja Nowaka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Honorową Nagrodą Kultury nagrodzono Misjonarzy Oblaci Maryi Niepokalanej z Klasztoru Świętego Krzyża.
(fot. Urząd Marszałkowski)
(Marcin Gabrek)
Twórcy Izby Pamięci 'Jędrusiów' w Sulisławicach zostali wyróżnieni przez Narodowy Instytut Dziedzictwa za realizację tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Informację o tej nagrodzie przekazano podczas uroczystej inauguracji Roku Kulturalnego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w
Kielcach.
Podczas spotkania wręczono Świętokrzyskie Nagrody Kultury przyznawane przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego oraz medale 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis' nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Mówi wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, która wręczała medale: