Sandomierz: II Regionalne Forum Biznesu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Uczestnicy spotkania mieli także okazję spróbować regionalnych wyrobów. Wydarzenie zakończył rejs statkiem po Wiśle.
(fot: Kuba Rydkom ze statuetką „Nos biznesu”)
Tegorocznemu forum towarzyszył także pokaz mody BHP, który zorganizowała projektantka mody biznesowej Justyna Gamoń Wesołowska:

Podczas wydarzenia wręczono także statuetki 'nosy biznesu” dla przedsiębiorców i nie tylko, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla innych osób prowadzących działalność gospodarczą. Wśród osób wyróżnionych znlazł się Kuba Rydkom ze Stalowej Woli, który od 7 lat autostopem podróżuje po świecie:

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć również tematyki związanej z funduszami unijnymi. Prezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Hubert Czub podkreślał, że nowa perspektywa na lata 2014 – 2020 ma oferować znacznie większe pieniądze do pozyskania przede wszystkim z programów regionalnych, ale też i centralnych. Przekonuje jednak, że aby móc z nich skorzystać firma musi mieć odpowiedni potencjał:

Zielona pigułka alternatywne źródła energii – pod takim hasłem odbywa się w Stoczni Rzecznej w Sandomierzu II Regionalne Forum Biznesu. Uczestniczą w nim przedsiębiorcy z Tarnobrzega, Sandomierza, Stalowej Woli oraz przedstawiciele instytucji i urzędów, na co dzień z nimi współpracujący.
Tegoroczna tematyka poświęcona jest wykorzystaniu zielonych źródeł energii i zachęca do czerpania z nowych technologii. Stąd też obecność na spotkaniu specjalistów z dziedziny fotowoltaniki.
Mówi rzecznik prasowy wydarzenia Monika Stojowska: