Sandomierz: Burmistrz walczy o reelekcję

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jerzy Borowski burmistrzem Sandomierza jest nieprzerwanie od 2002 roku. Wcześniej przez siedem lat pełnił funkcję zastępcy.
Wśród zaplanowanych do realizacji inwestycji są między innymi nowe ścieżki rowerowe, parkingi, ale także nowy dworzec autobusowy czy dalsza poprawa, jakości handlu przy ulicy 3 maja. Burmistrz chce postawić również na tworzenie warunków do rozwoju budownictwa wielorodzinnego:

W swoim programie wyborczym obecny Burmistrz zapowiada dążenie do dalszego rozwoju Sandomierza, co z kolei ma przełożyć się na płynące z tego dochody dla mieszkańców oraz ich satysfakcję. Dodatkowo Jerzy Borowski chce wspierać wszystkich tych, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą i tworzą nowe miejsca pracy, poprzez stworzenie ulg podatkowych.
Zdaniem burmistrza jest także szansa na ściągnięcie do miasta dużego inwestora:

Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski oficjalnie rozpoczął kampanię przed listopadowymi wyborami samorządowymi, w których będzie ubiegał się o reelekcję. Obecny burmistrz startuje z ramienia komitetu wyborczego Stowarzyszenia 'Nasze Miasto – Sandomierz'.
Jerzy Borowski podkreślał, że decyzja o starcie w wyborach jest przemyślana: