Sandomierz: W piątek debata on line ‘Rezydencje Królewskie. Oficjalne i letnie’.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Sandomierzu oraz Muzeum Zamkowe w Malborku, które realizują program ‘Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich’ zapraszają do oglądania debaty online ‘Rezydencje Królewskie. Oficjalne i letnie’. Debata odbędzie się w piątek 20 listopada o godz. 18.00

W spotkaniu wezmą udział reprezentanci pięciu Rezydencji Królewskich: dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ – dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, prof. dr hab. Wojciech Fałkowski – dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie, dr hab. Janusz Trupinda – dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku, prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Wawer – dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Sandomierz reprezentować będzie dr hab. Tomisław Giergiel – kierownik działu historycznego Muzeum Okręgowego w Zamku Królewskim w Sandomierzu.

Podczas debaty będzie można poznać historię rezydencji królewskich w Polsce, ich powiązanie ze statusem najwyższej reprezentacji władzy w kontekście historycznym, obyczajowym i politycznym, dowiedzieć się, co miało wpływ na ich wyposażenie, jak powstawały kolekcje, jakie były upodobania artystyczne poszczególnych władców. Tematem dyskusji będzie także, czy program ‘Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich’ jest drogą do utworzenia polskiej marki Rezydencji Królewskich.

Debata będzie dostępna pod następującymi linkami:

https://www.facebook.com/zamek.krolewski.warszawa/posts/3768399463170203

oraz na stronach i fb Rezydencji Królewskich a także Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.