Sandomierz: Awanse, nagrody i pionierska publikacja o sandomierskich funkcjonariuszach czyli powiatowe obchody Święta Policji.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Uroczysta msza święta w katedrze pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza zainaugurowała powiatowe obchody Święta Policji w Sandomierzu. Następnie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu miał miejsce uroczysty apel, podczas którego odbyło się wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie.

Statuetką „Bądź jak Ojciec Mateusz” za dziesięcioletni wkład w działalność prewencyjną na rzecz bezpieczeństwa nagrodzony został przez komendanta powiatowego policji biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Swoje nagrody wręczyli także wyróżniającym się policjantom starosta sandomierski Marcin Piwnik i burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

Wyróżnienia starosty dla najlepszych policjantów trafiły do młodszego aspiranta Dominika Madeja oraz sierżanta sztabowego Michala Dziorka. Funkcjonariusze zdobyli drugie miejsce w wojewódzkich zawodach “Dzielnicowy roku”. Dodatkowo Dominik Madej już we wrześniu tego roku będzie reprezentował garnizon świętokrzyski w zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

Mówi starosta Marcin Piwnik:

Wyróżnienia burmistrza Sandomierza trafiły do Barbary Krasoń – pracownika korpusu cywilnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu oraz do aspiranta sztabowego Sławomira Macha pracującego na co dzień w wydziale dochodzeniowo-śledczym Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Mówi burmistrz Marcin Marzec:

W Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego odbyła się konferencja ‘100 lat sandomierskiej Policji’ i prezentacja wydawnictwa ‘100 lat sandomierskiej Policji. Dziedzictwo i współczesność’.

Przedwojenny obraz sandomierskich funkcjonariuszy przybliżał komendant powiatowy Dariusz Chmielowiec, który podkreślał trudności, jakie wiązały się że zdobyciem materiałów źródłowych:

Dzisiejszym obchodom towarzyszy wystawa ‘Służba przedwojennych policjantów Policji Państwowej w powiecie sandomierskim’.

(Joanna Sarwa)