Sandomierz: Szkoła Podstawowa nr 4 organizuje koncert, aby pomóc Julii.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Ponad dwieście tysięcy złotych trzeba uzbierać, aby dwunastoletnia ciężko chora sandomierzanka przeszła operację w USA.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu jest organizatorem koncertu charytatywnego na rzecz wsparcia finansowego operacji 12–letniej Julii Skurskiej.

Julia urodziła się z dwiema rzadkimi chorobami genetycznymi. Kości czaszki dziewczynki nie rosną, co powoduje różnego rodzaju komplikacje zdrowotne, między innymi problemy ze słuchem i wzrokiem a ponadto deformację twarzy.

Dziewczynka przeszła już kilka skomplikowanych zabiegów. Ostatni miał miejsce w Stanach Zjednoczonych rok temu. Kosztował 170 tys zł. Przed Julią kolejna operacja w amerykańskiej klinice. Jej koszt to 310 tys zł.

Dlatego też organizowane są różnego rodzaju zbiórki i inicjatywy, by pomóc uzbierać tak dużą kwotę.

Szkoła Podstawowa nr 4, której Julia jest uczennicą, po raz kolejny włącza się w pomoc dla dziewczynki, organizując koncert pod tytułem”Cztery pory roku, czyli krótka historia o miłości”.

Życzliwość i zaangażowanie sandomierskiej ‚Czwórki’ podkreśla mama Julii Małgorzata Skurska:

Zabieg sprzed roku, który kosztował 170 tys. zł, udało się sfinansować dzięki zbiórkom, w które zaangażowało się wiele osób i instytucji:

Koncert organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 odbędzie się 14 grudnia w Katolickim Domu Kultury.

Oprócz tego do końca roku odbędą się jeszcze dwa koncerty charytatywne na rzecz Julii: 27 grudnia w Tarnobrzegu w TDK a 28 grudnia w hali MOSIR w Sandomierzu.

Można także wesprzeć Julię, dołączając do zbiórki na stronie Fundacji ‚Się Pomaga’:
https://www.siepomaga.pl/operacjajulii

(Joanna Sarwa)