Sandomierz: Dziś 21 rocznica wizyty Jana Pawła II, jutro Rajd Papieski w nowej formule.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dziś przypada 21 rocznica wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu. Rocznicę tę od jedenastu lat upamiętnia z inicjatywy biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Rajd Papieski.

Ze względu na wymogi sanitarne w tym roku Sandomierski Rajd Papieski zmienia formułę. Nie będzie jednego peletonu, który startował z sandomierskiego rynku i zmierzał do ustalonej mety, tylko rowerzyści będą indywidualnie odwiedzali miejsca związane z wizytą Jana Pawła II w Sandomierzu. Start odbędzie się jutro (13 czerwca) o 9.00 z różnych miejsc w parafiach.

Trasa obejmuje kościoły, pomniki i place związane z papieżem Janem Pawłem II.

To kościół w Samborcu – miejsce urodzenia i chrztu bł. ks. Antoniego Rewery i bł. ks. Władysława Miegonia kanonizowanych przez papieża Polaka, Wielowieś – miejsce lądowania samolotu Jana Pawła II podczas wizyty w Sandomierzu, sandomierskie błonia – miejsce papieskiej mszy św., kościół św. Józefa w Sandomierzu, gdzie w podziemiach znajduje się ciało Teresy Izabeli Morsztynówny, o której, będąc w Sandomierzu, wspomniał w kazaniu Ojciec Święty.

W rajdzie – jak co roku – weźmie udział inicjator wydarzenia biskup Krzysztof Nitkiewicz:

W rajdzie weźmie udział także między innymi poseł Marek Kwitek:

Uczestnicy rajdu będą robić selfie w miejscach związanych z Janem Pawłem II aby pokazać je na mecie rajdu i opublikować zdjęcia w mediach społecznościowych, dodając hasztag #RajdPapieski2020. Podsumowanie rajdu indywidualnie na dziedzińcu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, gdzie na uczestników rajdu będzie czekał słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom.

Joanna Sarwa

Fot. Tomasz Lis