Sandomierz, Rudnik nad Sanem, Modliborzyce: Potrzebni wolontariusze do prac porządkowych na zalanych terenach.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Trwa usuwanie skutków środowej ulewy w gminie Modliborzyce w powiecie janowskim. Ponad trzysta gospodarstw ucierpiało. Od początku z pomocą pośpieszyła Caritas Diecezji Sandomierskiej. Mówi jej dyrektor ks. Bogusław Pitucha:

– Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za dotychczasowe wsparcie i za przekazane dary, żywność, środki czystości, środki finansowe, oraz każdą parę rąk niosącą pomoc w usuwaniu skutków powodzi . Wszystkim tym którzy od samego początku wspierają nas w pomocy poszkodowanym mieszkańcom z Wierzchowisk. Dzięki waszej wrażliwości mogliśmy przekazać już pierwszą niezbędna pomoc. Serdeczne Bóg Zapłać za wielkie serce.

Z inicjatywy księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, pragniemy pospieszyć z pomocą materialną. Biorąc pod uwagę skalę zniszczeń, w której wiele rodzin straciło cały dorobek swojego życia usilnie prosi się P. T. Księży Proboszczów z dekanatów: Modliborzyce, Janów Lubelski, Zaklików, Stalowa Wola oraz Pysznica o przeprowadzenie zbiórki do puszek po każdej Mszy świętej w najbliższą niedziele tj. 23 czerwca br. Zebrane środki prosimy przekazać na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 z dopiskiem: „ Powódź w Wierzchowiskach” lub osobiście w kasie Caritas. Okażmy naszym siostrom i braciom solidarność poprzez modlitwę oraz złożone ofiary.

W związku z powodzią w Wierzchowiskach Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje dalszą pomoc. Prosimy o wsparcie w postaci: koców, pościeli, kołder, ręczników, środków czystości i żywności o długim terminie przydatności do spożycia. Artykuły prosimy o dostarczyć do Biura Caritas Diecezji Sandomierskiej, Centrum Caritas w Rudniku n. Sanem, placówki Senior Plus w Modliborzycach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim.

Osoby chętne z Sandomierza i okolic do pomocy przy sprzątaniu domów, posesji prosimy o kontakt z biurem Caritas tel. 15 644 58 98 lub bezpośrednio z dyrektorem Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusławem Pituchą tel. 695 308 060 koordynatorem pomocy Caritas w całej Diecezji Sandomierskiej. Prosimy o zabranie ubrań roboczych, gumowych butów, rękawic, łopat, żelaznych grabi. Wyjazd do Wierzchowisk po godzinie8-mej we wtorek 25 czerwca. Natomiast osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu domów, posesji z Rudnika i okolic prosimy o zgłoszenie się do Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem do ks. Tomasza Szostka tel. 785 270 035 – koordynatora pomocy Caritas w Wierzchowiskach. Prosimy o zabranie ubrań roboczych, gumowych butów, rękawic, łopat, żelaznych grabi. Wyjazd do Wierzchowisk również we wtorek 25 czerwca po godzinie 8-mej.

W najbliższą niedziele tj. jutro – 23 czerwca parafia Wierzchowiska przeżywa odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W związku z tym Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza wszystkich dotkniętych powodzią mieszkańców Wierzchowisk, służby, Straż Pożarną po uroczystej sumie odpustowej na obiad do remizy OSP w Wierzchowiskach Pierwszych po godzinie 13:30. Dla powodzian którzy nie będą mogli dotrzeć do remizy OSP obiad będzie dowożony – mówi ks. Bogusław Pitucha.

 

(Joanna Sarwa)