Sandomierz: Zamknięty park i bulwar. Kolejne obostrzenia epidemiologiczne.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sandomierz wprowadza kolejne obostrzenia w związku z najnowszym zarządzeniem związanym z epidemią koronawirusa.
Mówi burmistrz Sandomierza Marcin Marzec:

Ostrzeżenia zostaną umieszczone w miejscach rekreacji:

Zgodnie z nowym zarządzeniem od dziś każda osoba do 18. roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Do każdego sklepu  może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. Liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

Od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia. Hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte.

Rozszerzona zostaje lista osób, które będą podlegały obowiązkowej kwarantannie domowej. Zasady będą obowiązywały osoby, które przebywają w jednym mieszkaniu z osobami kierowanymi na kwarantannę od środy 1 kwietnia 2020.

Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie i  kosmetyczne.

Joanna Sarwa