Sandomierz: Ginekolog i dermatolog z NZOZ CM ‘Rokitek’ będą dziś czekać na pacjentów w ramach ‘Sandomierskiej Soboty ze Zdrowiem’.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne ‘Rokitek’ w Sandomierzu włączył się w akcję ‘Sandomierska Sobota ze Zdrowiem’. To akcja bezpłatnych badań zorganizowanych przez Urząd Miasta we współpracy z placówkami medycznymi.

Jak mówi lekarz Aleksander Kłeczek z ‘Rokitka’, w przychodni będą wykonywane badania ginekologiczne, w Urzędzie Miasta zaś dermatologiczne:

Mieszkańcy Sandomierza będą mogli skorzystać dziś także z innych bezpłatnych badań, między innymi z usg tarczycy, badania słuchu i badania ginekologicznego. Będzie można także skorzystać z porad neurologa, dietetyka, reumatologa czy dermatologa.

W akcję włączyły się także sandomierskie amazonki i Stowarzyszenie Diabetyków, które wraz z pracownikami sandomierskiego szpitala będą w namiocie przy ratuszu edukować na temat cukrzycy, raka piersi i wykonywać badania poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Porady lekarskie i badania są wykonywane bezpłatnie. Na część badań obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.sandomierz.pl.

Patronat medialny – Radio Leliwa.

(Joanna Sarwa)