Sandomierz: Wystawa w ratuszu zwieńczyła warsztaty.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Jedenaście prac powstało w czasie warsztatów pisania ikon zorganizowanych przez parafię prawosławną w Sandomierzu.

Wydarzenie odbyło się po raz czwarty. Wzięli w nim udział mieszkańcy Sandomierza, Chwałek, Sokolnik, Gorzyc i Kielc, którzy pod kierunkiem ikonografa z Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu Jana Grigoruka poznawali tajniki tworzenia ikon.

Efekty ich pracy zostały zaprezentowane w ratuszu podczas wystawy „Supraskie ikony” przedstawiającej ikony z Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa, ławry Supraskiej – jednego z pięciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce.

Prace stworzone przez amatorów, uczestników warsztatów można było oglądać tylko przez jeden dzień, gdyż w niedzielę zostaną one uroczyście poświęcone w sandomierskiej cerkwi mieszczącej się przy ulicy Puławiaków.

Proboszcz prawosławnej parafii Świętych Równych Apostołom Braci Cyryla i Metodego ks. Marcin Chyl cieszy się z zainteresowania warsztatami i owoców pracy uczestników i zapowiada kolejne edycje:

Organizację warsztatów dofinansowano ze środków programu ‘Działaj Lokalnie’ Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu.

Joanna Sarwa