Samochody terenowe, motocykle i quady biorą udział w międzynarodowym rajdzie Baja Carpathia z serii Cross Country.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Samochody można też po etapach oglądać w parku maszyn na zajezdni przy ul. Kwiatkowskiego i na finiszu przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli.
W rajdzie obok znanych nazwisk z Polski jak Klaudia Podkalicka czy Włodzimierz Grajek i Łukasz Łaskawiec, czy wreszcie Adam Małysz, startuje wiele załóg zagranicznych. A to dlatego, że rajd Baja Carpathia jest nie tylko 2. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i 1. rundą Rajdowego Pucharu Polski Cross Country, ale też stanowi rundę Pucharu Europy Centralnej i będzie wliczany do mistrzostw Czech, Słowacji i Węgier. (Marta Górecka)
Po raz pierwszy zawodowcy wystartowali wspólnie z amatorami startującymi w ramach Master Race(master rejs), którzy różnią się od zawodowców brakiem licencji rajdowych.

Około sześćdziesięciu załóg rywalizuje na ponad 80-kilometrowej trasie na teranach poligonu w okolicach Bojanowa.
Wczorajszy prolog na stalowowolskich błoniach został przerwany po tym, jak węgierska załoga dachowała na jednej z hopek na 4-kilometrowej trasie. Kierowca i pilot trafili do szpitala, ale okazało sie, że oprócz potłuczeń wiekszych obrazeń nie doznali. Ich start w rajdzie jednak sie zakończył.
Mówi współorganizator imprezy Andrzej Makaran z Automobilklubu Doliny Sanu.