Rzeszów: Wojewoda gratulowała strażakom mistrzostwa i rekordu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podczas wtorkowego spotkania w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie Mistrzowie Polski w Sporcie Pożarniczym odebrali gratulacje m.in. od wojewody Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej.
Było komu gratulować, bo tym razem to reprezentacja podkarpackich strażaków stanęła na najwyższym stopniu podium podczas 32. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym w czerwcu w Częstochowie.
Mistrzowska drużyna nie tylko zwyciężyła, ale też pobiła rekord Polski w ćwiczeniu bojowym wykonując je w czasie 25.69 s.
Rekord Polski w ćwiczeniu bojowym ustanowiła drużyna, w której składzie było m.in. trzech strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli: mł. kpt. Jarosław Lubas, mł. kpt. Grzegorz Olejarz i mł. kpt. Adam Kochanowicz. Team tworzyli również mł. asp. Krzysztof Bałata z Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu, asp. Damian Szumowicz z KP PSP Dębica i mł. asp. Wojciech Haduch – KP PSP Brzozów i mł. kpt. Paweł Ruszel z KP PSP Strzyżów. Kierownikiem podkarpackiej drużyny był bryg Krzysztof Cebulak ze stalowowolskiej Komendy Powiatowej PSP.
Nad przygotowaniami strażaków do mistrzostw czuwali również asp. sztab. Marek Olejarz z komendy w Stalowej Woli i kpt. Piotr Anioł z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie. Biegowo i kondycyjnie trenował mistrzów również znany biegacz Stanisław Łańcucki ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza.
(Marta Górecka)