Rzeszów: Po nowe rozwiązania dla kolei.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Znalezienie optymalnych rozwiązań dla podkarpackiej kolei jest celem specjalnego zespołu, powołanego dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.
Związkowcy, samorządowcy, przedstawiciele spółek kolejowych wyłonili ze swojego grona grupę osób, która będzie organem doradczym dla Przewozów Regionalnych i samorządu województwa.
Pomagać mu będą mniejsze podzespoły utworzone dla każdej linii kolejowej z osobna.
Ożywienie przewozów pasażerskich i zachęcenie pasażerów do korzystania z kolei. Stąd też plany inwestycyjne.
Powstanie zespołu to również realizacja porozumienia ze związkami zawodowymi.
Podczas spotkania pojawiły się już pierwsze propozycje, które analizowane będą podczas spotkań zespołu i jego podzespołów.
Z kolei burmistrz Głogowa Małopolskiego podziękował za ponowne uruchomienia połączenia do strefy ekonomicznej w Rogoźnicy i poinformował o planach promocji połączenia. Dojazd pociągiem trwa 11 minut, a dojazd samochodem to niekiedy pół godziny i to jest główny argument. Z Głogowa wiele osób korzysta z tej linii a może być ich więcej.
W skład zespołu głównego weszli: Jan Lech, Sławomir Chmiel i w zastępstwie Jacek Guzik (Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego), Krzysztof Pawlak i Lesław Świętoniowski (Przewozy Regionalne), Marek Małacha, Krzysztof Leszkowicz (Polskie Linie Kolejowe), Krzysztof Bożek i w zastępstwie Teodor Więcek (Przewozy Regionalne – związki zawodowe), Jan Szczepański i w zastępstwie Andrzej Kubas (PLK – związki zawodowe). Skład podzespołów zostanie uzupełniony w najbliższych dniach, ponieważ podczas środowego spotkania zabrakło przedstawicieli niektórych samorządów. Wszyscy obecni zgłosili akces do pracy w tych podzespołach, pierwsze posiedzenie grupy zajmującej się linią 108 zaplanowano już na 17. lutego.