Rusza zimowa pomoc dzieciom.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Oprócz zbiórek w sklepach rejestrujące się sztaby będą prowadzić zbiórki w ramach własnych instytucji i szkół. Dary też codziennie od poniedziałku do piątku można przynosić do siedziby stalowowolskiego MOPS na ulicę Dmowskiego. Zaś pierwsze wydawanie darów stalowowolskim dzieciom i rodzinom w trudnej sytuacji materialnej ruszy po 8 grudnia i zakończy się przed świętami.
(Marta Górecka)
Zwłaszcza w przypadku żywności, bo udało jej się zebrać prawie o 1000 kilogramów więcej niż w 2010 roku. Organizatorzy liczą na to, że tegoroczna akcja poprawi ten wynik. A okazją do tego będą dwie weekendowe zbiórki w dużych stalowowolskich sklepach, pierwsze już 30 listopada i 1 grudnia, a potem 7 i 8 grudnia.

W Stalowej Woli już po raz 10 rusza akcja 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'. W jej ramach Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął rejestrację sztabów chętnych do przeprowadzenia takiej akcji w szkołach i instytucjach. A w ramach akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę' zamiast pieniędzy zbiera się dary rzeczowe. Te, rozdawane w formie paczek, są wsparciem dla będących w trudnej sytuacji życiowej stalowowolskich rodzin wielodzietnych i dzieci z rodzin ubogich. A niestety liczba dzieci i rodzin ubogich i potrzebujących takiej pomocy w Stalowej Woli nie maleje, o czym świadczą liczby obdarowanych. Mówi Joanna Kasprowicz pełnomocnik biura akcji w Stalowej Woli 'Pomóż dzieciom przetrwać zimę'