Rudnik nad Sanem, Stalowa Wola: Orszak Trzech Króli czas zacząć

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

I wspólne kolędowanie przy stajence na rudnickim rynku. Uczestnikom zostaną rozdane Korony Orszaku Trzech Króli oraz śpiewniki i naklejki. Nie braknie też pyszności w postaci piernikowych koron rudnickich. Początek Orszaku Trzech Króli przy kościele Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem po godz. 12.00.
Orszak Trzech Króli przejdzie również ulicami Stalowej Woli. A rozpocznie go msza św. w kościele Opatrzności Bożej o godz. 11.30. Następnie Trzej Królowie wraz z orszakiem przejdą głównymi ulicami miasta do kościoła św. Floriana.
(Marta Górecka)
I bezpośrednio zaangażowane w organizację orszaku i występy podczas jego
trwania, do tego dojdą jeszcze zwykli mieszkańcy, którzy również chętnie uczestniczą w tych niezwykłych ulicznych jasełkach. W rolę świętej rodziny znów cieli się prawdziwa rudnicka rodzina:

W tym roku do rudnickiego Orszaku przyłączą się również m.in. mieszkańcy Jeżowego:

Po drodze orszaku tradycyjnie będą wystawiane scenki:

W Rudniku nad Sanem już po raz siódmy ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Tu pochód Trzech Króli organizowano zanim jeszcze powstała fundacja ‘Orszak Trzech Króli’ i organizowanie tego przedsięwzięcie stało się bardziej sformalizowane. Co roku też rudnicki Orszak Trzech Króli to niezwykłe widowisko teatralno-muzyczne, w które z roku na rok angażuje się coraz więcej osób.
W tym roku rozpocznie go o godz. 11.00 msza święta, a około 12.30 ruszy Orszak, którego trasa będzie inna niż rok temu.
Mówi autor scenariusza i reżyser Orszaku Trzech Króli w Rudniku Marian Pędlowski: