Rudnik nad Sanem: Sierż. szt. Mariusz Sarzyński nagrodzony przez MSWiA.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Rudnicki policjant został nagrodzony przez MSWiA.
Sierż. szt. Mariusz Sarzyński w listopadzie uratował mężczyznę wyciągając go z bagna. Za zaangażowanie i poświęcenie w służbie, jako jeden z 14 policjantów z Podkarpacia został doceniony przez kierownictwo ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.
Sierż. szt. Mariusz Sarzyński od 11 lat pełni służbę w szeregach policji, od 2013 roku w Komisariacie Policji w Rudniku nad Sanem, w służbach partolowo-innterwencyjnych, wcześniej w Posterunku Policji w Harasiukach.
Na początku listopada ubiegłego roku uratował życie 47-letniemu mężczyźnie, który zgubił się i ugrzązł w bagnie. Około godz. 2 w nocy, policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny na terenach leśno-bagiennych w miejscowości Kopki w gminie Rudnik nad Sanem. Zaginięcie zgłosiła siostra mężczyzny, który zadzwonił do niej, był pijany i nie potrafił wskazać, gdzie dokładnie się znajduje. Dyżurny policji skierował patrol w okolicę zbiornika wodnego. Siostra zaginionego cały czas pozostawała w kontakcie telefonicznym z bratem, a policjanci włączali sygnały świetlne i dźwiękowe, które mężczyzna mógłby zauważyć. Po chwili zaginiony poinformował przez telefon, że słyszy sygnały radiowozu. To pozwoliło na precyzyjne określenie miejsca. Policjanci skierowali się na bagnisty teren w okolicach cmentarza. Po przejściu około 600 metrów przez bagno zauważyli mężczyznę. Był wychłodzony. Trafił pod opiekę rodziny.
(www.podkarpacka.policja.gov.pl)