Rudnik nad Sanem: Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Biegi odbyły się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. Najlepsi zakwalifikowali się do mistrzostw województwa.
Do zawodów zgłosiła się młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu niżańskiego. Łącznie na starcie stanęło 283 zawodniczek i zawodników. Uczestnicy byli podzieleni na pięć kategorii wiekowych. Osobne biegi odbywały się dla chłopców i dziewcząt.
Na zawodach walczono nie tylko o prestiż i nagrody, ale także o udział w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych, które odbędą się 18 października w Kolbuszowej. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy na zawodach powiatowych zajęli cztery pierwsze miejsca w poszczególnych grupach.
Podczas biegów przełajowych w Rudniku nad Sanem najlepsi w swoich kategoriach byli: Paulina Gołębiowska, Marcin Żak, Kamila Domagała, Mateusz Kazanecki, Jolanta Chmielowska, Krzysztof Puzio, Samanta Łokaj, Mateusz Sudoł, Justyna Rębisz i Waldemar Baran.