Rudnik: Ponad 600 uczestników i 75 aktorów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A efekty przygotowań już w kwietniu przed Wielkanocą.
Wśród 330 miast w Polce, w których odbył się Orszak Trzech Króli była też Stalowa Wola. Tu kolędujący barwny korowód prowadzony przez trzech króli przeszedł ulicami miasta po raz trzeci tym razem pod hasłem ‘Pokój i radość w rodzinie. Proszę, dziękuję, przepraszam’. Stalowowolski pokłon Trzech Króli zobrazowały cztery spektakle, które odbyły się po drodze orszaku z kościoła Opatrzności Bożej do parafii akademickiej przy KUL-u. Również w Stalowej Woli nie brakło chętnych do udziału w Orszaku Trzech Króli i wspólnego kolędowania.
(foto www.rudnikns.republika.pl)
(Marta Górecka)
Warto dodać, że we wszystkich 7 scenkach wystąpiło 75 aktorów amatorów. Orszak zakończył się na rudnickim rynku wspólnym kolędowaniem, szopką z prawdziwą rodziną i żywymi zwierzętami.
Orszak dobiegł końca i już ruszyły przygotowania do kolejnego barwnego wydarzenia na ulicach Rudnika

Ponad 600 uczestników liczył sobie Orszak Trzech Króli w Rudniku nad Sanem, który odbył się już po raz szósty. W tym roku rudnicki orszak nie tylko rozbudował się o kolejne dwie sceny do siedmiu, ale też zmienił się jego przebieg, a w rolę świętej rodziny wcieliła się prawdziwa rodzina z Rudnika. Autor scenariusza i reżyser Marian Pędlowski zadowolony był z efektów przygotowań