Rudniccy radni nie chcą fotoradaru

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Radni chcą również ponownie zaapelować o wykonanie na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu w Kopkach ronda.
Warto pzauważyć, że fotoradar byłby batem na kierowców niestosujących się do przepisów na drodze między Kopkami a Niskiem. Niedawno w drodze zamontowano wagi wyłapujące samochody ciężarowe przekraczające dopuszczalną masę.
(Marta Górecka)
Rudniccy radni postanowili więc, że wystosują oświadczenie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że samorząd Rudnika nigdy nie chciał fotoradaru w Kopkach i jednocześnie wniosą o zaniechanie postawienia urządzenia w tym miejscu.

Sęk w tym, że rudnicki samorząd o fotoradar nie prosił. Owszem zwracał się do generalnej dyrekcji o poprawę bezpieczeństwa ale w formie budowy ronda. Przypomniał o tym na ostatniej sesji radny Jerzy Czaja.

Rada Miejska w Rudniku nad Sanem wystosuje oświadczenie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie fotoradaru, który ma stanąć w Kopkach.
Urządzenie do pomiaru prędkości ma stanąć w pobliżu skrzyżowania ”karajówki’ z drogami wojewódzkimi, na którym dochodzi do częstych wypadków.
Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyczyną tego stanu rzeczy jest nadmierna prędkość. Stąd decyzja o ustawieniu w tym miejscu fotoradaru. Zresztą według kierownika niżańskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Czesława Łopuckiego, to również wniosek samorządów.