Ruda: Tradycji stało się zadość.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Po części obrzędowej i prezentacji wieńców wszyscy uczestnicy dożynek bawili się przy muzyce Kapeli Podwórkowej Beka i zespołu 'Horyzont'. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Leliwa.
(Tomasz Łepa)
Tegoroczne radomyskie dożynki gminy Radomyśl Wielki odbyły się w miejscowości Ruda.
Po raz kolejny dopisały wieńcowe, które przygotowały 24 wieńce dożynkowe.
Rolnicze święto w radomyskiej gminie tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Św., podczas której ks. Roman Wrona, proboszcz parafii pw. NMP Szkaplerznej w Rudzie przypominał o rolniczym trudzie i potrzebie modlitwy oraz dziękczynieniu Opatrzności za otrzymane dary.
Gospodarzem dożynek był Marian Warjas – właściciel piekarni, a starostami Krystyna Leśniowska prowadząca z mężem stolarnię i Kazimierz Kilian, który wraz z żoną prowadzi sklep spożywczo-przemysłowy.
W obrzędzie dożynkowym zaprezentowali się gospodarze z Rudy. Jak co roku odbywał się konkurs wieńca dożynkowego. Komisja konkursowa postanowiła wszystkim wieńcom i grupom wieńcowym przyznać pierwszą nagrodę w wysokości 700 złotych. Wśród nagrodzonych była Monika Lasek z Pnia, która wraz z koleżanką Zofią Kozioł już ponad 30 lat zajmują się tym swoistym rękodzielnictwem.