'Rozwój przez innowacje. Anioły Biznesu i inne formy finansowania przedsiębiorczości oraz działań proinnowacyjnych' – to tytuł konferencji, która odbyła się w Inkubatorze Technicznym w Stalowej Woli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A anioły biznesu, są sposobem finansowania innowacyjnych firm. Z reguły są to indywidualni inwestorzy dysponujący kapitałem, którzy do tej pory byli nastawieni na inwestowanie w firmy już istniejące chcące się rozwijać. Teraz otwarci są na inwestowanie w startujący biznes o ile oczywiście zostaną przekonani do wyłożenia środków na pomysł.
W programie konferencji o możliwościach z jakich może korzystać firma lub osoba startująca w dopiero w biznesie mówiła również Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Nie brakło też konkretnych przykładów firm które postawiły na innowacyjność i mimo kryzysu radzą sobie i rozwijają się na trudnym rynku.
(Marta Górecka)
I to zarówno w kwestii pomocy w starcie ale też jeśli chodzi o sfinansowanie tego pomysłu, zdobycie środków na start i rozwój firmy

Prezes Inkubatora Cezary Kubicki przyznał, że inkubator długo przygotowywał się do konferencji, a wszystko po to by pokazać, że mając pomysł można tworzyć i rozwijać własny biznes oparty o innowacyjność nawet w czasach kryzysu. Chodzi o to by zachęcić ludzi, którym nie brakuje ciekawych pomysłów, by wcielać je w życie