Rowerzyści proszą o wyrozumiałość

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W tej chwili długość ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Warszawskiej i Wisłostrada w Tarnobrzegu to ponad 10 kilometrów. Po zakończeniu modernizacji, przebiegającej przez miasto drogi wojewódzkiej numer 871, przybędzie dodatkowo 11 i pół kilometra wyznaczonych pasów dla rowerów.
Piotr Justyna, dyrektor kontraktu Skanska, firmy, która modernizuje ulicę Sienkiewicza powiedział, że na jej długości oraz na poszczególnych zjazdach w najbliższym czasie położona zostanie jeszcze jedna warstwa asfaltu.

Oddźwięk wśród rowerzystów wywołała podawana na naszej antenie informacja, w której mowa była o tym, że wielu kierowców jednośladów nie korzysta z istniejących w Tarnobrzegu ścieżek rowerowych, łamiąc tym samym przepisy drogowe.
Odbieraliśmy liczne telefony z głosami, że ścieżki dla rowerzystów są źle zaprojektowane. Fragmenty części oznaczonych ciągów rowerowych wymuszają na prowadzących pojazdy dwukołowe manewry, których fizycznie nie da się wykonać, np. gwałtownie zakręcają. Do tego doszły skargi na zbyt wysokie uskoki przy zjazdach ze ścieżek zwłaszcza wzdłuż ulicy Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Pan Stanisław z Tarnobrzega zdaje sobie sprawę z tego, że na tym odcinku trasy, trwają prace modernizacyjne i docelowo komfort jazdy rowerem będzie lepszy. Do tego momentu w swoim i innych rowerzystów imieniu apeluje do kierowców i policjantów o wyrozumiałość.