Roma kręci w Baranowie Sandomierskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na planie filmowym pracują aktorzy, którzy grają główne role w musicalu: Dariusz Kordek, Tomasz Więcek, Rafał Drozd, a także Barbara Kurdej Szatan oraz Malwina Kusior.
Musical 'Deszczowa piosenka” to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych nakręconego w 1952. Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20, czyli w okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Spektakl rozpoczyna się od zaproszenia gości na premierę filmu pod tytułem 'Królewski psotnik”. Opowiada reżyser Wojciech Kępczyński.

Na terenie Zamku w Baranowie Sandomierskim trwają zdjęcia do filmu będącego elementem musicalu pod tytułem 'Deszczowa piosenka”. Premiera spektaklu realizowanego przez warszawski Teatr Muzyczny Roma już 29 września.
Ekipy filmowa i teatralna z reżyserem 'Deszczowej piosenki”, a zarazem dyrektorem teatru – Wojciechem Kępczyńskim, do Baranowa Sandomierskiego przyjechały w niedzielę wieczorem. Sceny do filmu kręcono cały poniedziałek. Zdjęcia odbywają się również dziś. Aura nie dopisuje ale i tak wszyscy są pod wrażeniem baranowskiego zamku i jego otoczenia. Mówi Wojciech Kępczyński.