Reorganizacja w Szkole Podstawowej numer 9 w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W szkole Podstawowej numer 9 uczy się 320 dzieci w tym 19 niepełnosprawnych. Przedszkole Integracyjne przeniesione z centrum miasta, ma  w budynku „Dziewiątki” ruszyć od września.

(Na zdjęciu kolejno  dyrektor Błasiak, Wojciech Wąsik)

Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 9, Wojciech Błasiak przyznaje, że  z Urzędu Miasta otrzymał informacje o tym, że wkrótce  w obiekcie ruszą prace adaptacyjne. – Szkoła musi teraz przygotować nowy plan lekcji dostosowany do nowej sytuacji. Nie ma innego wyjścia. Placówka musi pracować w systemie dwuzmianowym.- Mówi Wojciech Błasiak.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz powiedział, że dawniej praca szkoły w systemie dwuzmianowym oznaczała naukę do godziny 17.00, a nawet 18.00. Jego zdaniem w przypadku Szkoły Podstawowej numer 9 takiej sytuacji nie będzie.  Prezydent dodał.

Po feriach  w  Integracyjnej Szkole Podstawowej numer 9 na osiedlu Dzików w Tarnobrzegu ruszają prace  przystosowujące część budynku pod potrzeby Przedszkola Integracyjnego. Ubędzie  pięć pomieszczeń, z których do tej pory korzystali uczniowie. W związku z  tym podstawówka rozpocznie pracę według nowego planu lekcji – dwuzmianowego, a  tego nie akceptuje część rodziców. – Otrzymuje wiele sygnałów niezadowolenia  w tej sprawie – mówi w ich imieniu przewodniczący osiedla Dzików Wojciech Wąsik.