Region. Rozbudowa zakładu Pilkington Automotive Poland w Chmielowie jedną z najważniejszych inwestycji przemysłowych w Polsce.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Za jedną z najważniejszych inwestycji przemysłowych w Polsce w 2014 roku została uznana rozbudowa zakładu Pilkington Automotive Poland w Chmielowie.

Rozstrzygnięcie konkursu Przemysłowa Inwestycja Roku odbyło się podczas I Ogólnopolskiego Forum Inwestycji Przemysłowych w Warszawie.

 Pilkington Automotive Poland, należący do NSG Group producent szyb samochodowych, został laureatem dwóch kategorii konkursu.

 Realizowana przez japoński koncern rozbudowa zakładu szyb samochodowych w Chmielowie koło Tarnobrzega została uznana jedną z trzech najważniejszych Zagranicznych Inwestycji Roku 2014.

Rozbudowa chmielowskiej fabryki zajęła trzecie miejsce także w kategorii Inwestycja Roku w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

 Fabryka w Chmielowie jest drugim, obok Sandomierza, zakładem produkcyjnym Pilkington Automotive Poland w Polsce. Powstają w niej innowacyjne szyby samochodowe dla czołowych światowych marek.

Na zdjęciu: Grzegorz Kociubowski, dyrektor zakładu Pilkington Automotive Poland w Chmielowie z przyznanym wyróżnieniem.