Region: Wyjątkowe sesje sejmiku,

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Sesje nadzwyczajne zostały zwołane z powodu wysokiej absencji personelu medycznego w czterech szpitalach na Podkarpaciu, w tym dwóch prowadzonych przez samorząd województwa: Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Z taką samą sytuacją zmaga się powiatowy Szpital Specjalistyczny w Mielcu. Zwolnienia personelu medycznego rozpoczęły się też w Stalowej Woli.
(Tomasz Łepa)
Na koniec sesji głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości zostało przyjęte stanowisko w sprawie sytuacji w podkarpackich szpitalach, w którym radni wyrażają m.in. swój niepokój zaistniałą sytuacją. Mówi radny Wojciech Zając.

Radni województwa podkarpackiego debatowali na dwóch nadzwyczajnych sesjach sejmiku, które zostały zwołane w związku z sytuacją zaistniałą w podkarpackich szpitalach. Pierwsza sesja odbyła się na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości druga – na wniosek radnych opozycji.
W porządku obrad pierwszej sesji znalazła się informacja na temat funkcjonowania podkarpackiej służby zdrowia, a także informacja o działaniach zarządu województwa i wojewody podkarpackiego podjętych w sprawie rozwiązania problemów w służbie zdrowia na Podkarpaciu. Mówi marszałek województwa , Władysław Ortyl.