Region: Uwaga na oszustów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Osoby, które padły ofiarą różnego rodzaju oszustów mogą uzyskać pomoc w delegaturze Federacji Konsumentów w danym mieście, w biurze miejskiego lub powiatowego rzecznika praw konsumenta.
Co powinno zwrócić naszą uwagę?

Cena sześć i pół tysiąca złotych za urządzenie jest dla większości osób za duża jak na jeden wydatek, dlatego oszuści proponują skorzystanie z programu refundującego, co pozwoli nabyć sprzęt za niższą kwotę. Potrzebne do tego jest jedynie spisanie danych z dowodu osobistego. Jak się okazuje później nieuczciwi sprzedawcy w ten sposób zaciągają na nieświadomą niczego osobę kredyt, który później trzeba spłacać.
Jak przekonuje kierownik tarnobrzeskiej delegatury Federacji Konsumentów Aleksandra Dyl takich spraw jest coraz więcej. Dodaje jednak, że zawsze możemy od umowy kredytowej odstąpić w ciągu 10 dni od momentu jej podpisania:

Uwaga na oszustów podających się za pracowników instytutu biotechnologi. Nieuczciwi sprzedawcy pojawili się w różnych miejscowościach byłego województwa tarnobrzeskiego.
Na specjalnie zorganizowanych pokazach oferują najczęściej ludziom starszym zakup urządzenia medycznego, które ma pozwolić pozbyć się większości problemów zdrowotnych. Wcześniej każdy z uczestników przechodzi badanie. O tym jak ono wygląda opowiada pani Agnieszka, która uczestniczyła w jednym z takich pokazów, a dzisiaj chce ostrzec innych: