Region: Trwa Forum Trójmorza.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Forum uczestniczą politycy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, gospodarki i biznesu a także organizacji pozarządowych. W trakcie obrad zaplanowane są dwa panele.
Pierwszy poświęcony jest inicjatywie Trójmorza w kontekście wyzwań i szans jakie niesie dla regionów, drugi – idei Via Carpatia, jako szlaku wspólnych interesów dla regionów. Organizatorem forum jest Marszałek Województwa Podkarpackiego.
(Tomasz Łępa)
Forum jest uzupełnieniem dotychczasowych działań o aspekt regionalny, który ma służyć umacnianiu idei Trójmorza na poziomie europejskich regionów.
Tym samym ma tworzyć dla nich kolejny fundament do budowania partnerskich relacji oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć. Mówi prezydent RP Andrzej Duda.

Region: Trwa Forum Trójmorza.
Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz wielu ważnych gości z różnych zakątków Polski i Europy w podrzeszowskim centrum kongresowym Arena odbywa się Forum Regionów Trójmorza.
Jego celem jest pogłębianie już istniejącej oraz nawiązanie nowej współpracy pomiędzy dwunastoma państwami członkowskimi Unii Europejskiej z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Chodzi o kraje położone między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.