Region: Szkoły ponadgimnazjalne okiem 'Perspektyw'

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Najlepszym liceum na Podkarpaciu jest LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
Trzecie miejsce w województwie ma Społeczne LO im. Małego Księcia w Tarnobrzegu, a tuż za nim na czwartym miejscu uplasowało się I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego.
Piąte miejsce w województwie to mieleckie II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.
Dziewiąte miejsce w województwie, a pierwsze w powiecie stalowowolskim ma Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 2.
Najlepszym technikum na Podkarpaciu zostało Technikum nr 5 ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Siódme miejsce w województwie, a pierwsze w powiecie tarnobrzeskim ma Technikum 4-letnie w ZS im. ks. St. Staszica, dziesiąte na Podkarpaciu jest mieleckie Technikum nr 1 w ZS Ekon. im. bł. ks. Romana Sitki, a trzynaste Technikum w ZSP nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli.
Teraz wyniki w województwie świętokrzyskim. Najlepsze Liceum to kieleckie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej. W powiecie sandomierskim najwyżej znajduje się I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum – dziesiąte miejsce w województwie, piętnaste zajęło staszowskie Liceum Ogólnokształcące w ZS im. St. Staszica.
Najlepsi uczniowie technikum w województwie świętokrzyskim to zagnańscy leśnicy z tamtejszej szkoły leśnej. Na 13 miejscu w województwie znaleźli się uczniowie Technikum nr 1 w PZS Ekon. im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu, na 16. Technikum w ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie z Ożarowa, a 25 miejsce w świętokrzyskiem zajęło Technikum w ZS Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie.
W rankingu przedstawione jest 500 najlepszych szkół.
(Tomasz Łępa)
Kryteria oceny szkół od początku rankingu są niezmienne.

Za nami 18 ranking szkół ponadgimnazjalnych i 64 ranking polskich szkół i uczelni przygotowany przez Perspektywy. Na wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych czekają dyrektorzy i nauczyciele oraz gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także organy prowadzące szkoły.