Region: Spokojnie i bezpiecznie na drogach podczas świątecznego weekendu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu tarnobrzeskiego w czasie działań 'Wielkanoc 2014'.
Policyjne działania rozpoczęły się w Wielki Piątek. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.
W czasie tegorocznych świąt na drogach powiatu tarnobrzeskiego było spokojnie i bezpiecznie. Od piątku do poniedziałku policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, odnotowali 4 kolizje drogowe. Rekordzistą był 33-letni mieszkaniec gminy Gorzyce, który mając 2,60 promila alkoholu w organizmie wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sokolniki w gminie Gorzyce.
Na drogach powiatu niżańskiego także było spokojnie. Nie zanotowano żadnych wypadków drogowych. Była jedna kolizja. W miejscowości Wólka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Fiata 126p. 18-leni mieszkaniec Kusz zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.
Tymczasem mieleccy policjanci zorganizowali dzis na drogach akcję 'Trzeźwy poranek”. Przebadano blisko 500 kierujących, wszystkie były trzeźwe. W czasie świątecznego weekendu na terenie powiatu doszło do 14 kolizji i jednego wypadku, w którym ranny został motorowerzysta.