Region: Ruszą w przygodę życia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podróż rozpocznie się na przełomie października i listopada a dłuższy materiał na temat tej wyprawy znajdziecie na naszej stronie internetowej www.leliwa.pl.
Emocji związanych z wyjazdem nie kryje Kalina Skowronek odpowiedzialna za promocję i rekrutację w tarnobrzeskim WSH:

Wykładowca Wyższej Handlowej w Kielcach i Tarnobrzegu Jacek Słowak stanął na czele czteroosobowego zespołu, którywyruszy w podróż dookoła świata. W cztery miesiące Sebastian Markowski, Kalina Skowronek, Michał Szpak oraz Jacek Słowak chcą odwiedzić 33 państwa, i w każdym z nich znaleźć żyjącego tam Polaka.
Ekspedycję organizuje działające przy uczelni stowarzyszenie Saluten skupiające absolwentów i studentów.
Jacek Słowak podkreśla, że idea okrążenia globu zrodziła się już dwa lata temu, podczas podróży na Syberię. Pomysł dojrzewał jeszcze przez rok, zanim zapadła ostateczna decyzja o wyjeździe.
Do czwórki uczestników na poszczególnych etapach wyprawy będą na jakiś czas dołączać dodatkowe osoby. Jak podkreśla Jacek Słowak to ludzie, którzy są doświadczeni w takich podróżach, bowiem mają za sobą choćby ekspedycję na Spitsbergen.
Jacek Słowak w rozmowie z Radiem Leliwa podkreśla, że podczas podróży uczestnicy chcą skorzystać z wszystkich możliwych środków lokomocji. Intensywne przygotowania do wyprawy trwają od 8 miesięcy: