Region, Polska. Mistrzostwa Świata w Speed-Ball.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Wszyscy zainteresowani kibicowaniem polskim  zawodnikom podczas mistrzostw świata w Krakowie powinni zajrzeć na stronę facebookową Speed Ball.  Przewidywany jest  bowiem  wyjazd na zawody zorganizowanej grupy z naszego regionu.

 

Polska będzie gospodarzem XXVII Mistrzostw  Świata w Speed-Ball po raz pierwszy. Wcześniej zawody rozgrywane  były między innymi w Kuwejcie, Francji, Egipcie  czy  Japonii.

Speed-Ball to  gra, w której rakietką uderza się piłkę w dowolnym kierunku i z dowolną siłą. Piłka przyczepiona jest do wysokiego stojaka za pomocą półtorametrowej linki. 

Dyscyplina  w naszym kraju jest coraz bardziej znana. Nie jest kosztowna i może ją  uprawiać każdy. Regularna gra poprawia zarówno sprawność jak i refleks, jest też  świetną zabawą. Mówi Przemysław Wolan.

 

Speed-Ball, sport rodem z Egiptu od dwóch lat rozpowszechnia w Polsce pochodzący z Jadachów, w Gminie Nowa Dęba, Przemysław Wolan. Dziś założyciel i członek Stowarzyszenia Miłośników Sportu Speed-ball Polska, które organizuje mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Zmagania odbędą się już 21 i 22 listopada w Krakowie.

Mówi Przemysław Wolan.