Region: Polska gospodarka potrzebuje odpowiedzialnego rozwoju

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Plan Morawieckiego zakłada wzmocnienie industrializacji, czyli zwiększenie wytwórczości oraz wsparcie dla eksportu. Przewiduje zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, które mogłyby zmniejszyć wagę kryterium cenowego i preferować małe i średnie przedsiębiorstwa, kładzie nacisk m.in. na cyfryzację kraju i rozwój innowacyjności. Podczas wizyty wicepremier Morawiecki był gościem honorowym otwarcia Centrum Badawczo-Rozwojowego Napędów Lotniczych przy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Centrum zostało dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Wyposażone w nowoczesny sprzęt i urządzenia naukowo-badawcze centrum służyć ma potrzebom biura konstrukcyjno-technologicznego firmy. Wartość zrealizowanego projektu to ponad 213 mln złotych, z czego dofinasowanie unijne to ponad 80 mln zł.
(Tomasz Łepa)
Polska gospodarka potrzebuje odpowiedzialnego rozwoju takiego aby rozwijać mogła się nie tylko Warszawa, Kraków czy Poznań, ale także Rzeszów, Sanok i Krosno oraz wioski pod Jarosławiem – podkreślał wiceprezes rady ministrów Mateusz Morawiecki:

Przedstawiciele środowiska gospodarczego regionu, przedsiębiorcy, posłowie, członkowie zarządu, radni województwa wzięli udział w spotkaniu z wicepremierem Morawickim w urzędzie marszałkowskim. Jego głównym celem była prezentacja założeń Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który w lutym tego roku przyjął rząd RP. Mówi wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki:

Chcemy się rozwijać i dobrze wykorzystać każdą złotówkę – powiedział przebywający w Rzeszowie wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Spotkanie z podkarpackimi przedsiębiorcami, prezentacja założeń rządowego Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – to niektóre z punktów wizyty na Podkarpaciu wicepremiera Morawieckiego, który gościł w regionie. Mówi marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl: