Region: Podkarpackie pionierem Naprotechnologii

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Do tej pory w programie, który działa na Podkarpaciu uczestniczyło 120 par. Dzięki skorzystaniu z oferowanego w programie modelu Creightona urodziło się pięcioro dzieci, a 25 kobiet zaszło w ciążę.
(Tomasz Łepa)
Podczas konferencji o nowym kompleksowym podejściu do leczenia niepłodności w Polsce mówił Jarosław Pinkas, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Według opracowanego w ministerstwie planu w Polsce powstać mają Referencyjne Ośrodki Leczenia Problemów Płodności. Ośrodek pilotażowy zostanie utworzony już w tym roku w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Lekarze, naukowcy, rodzice, którzy z sukcesem skorzystali z tej metody, dzielili się doświadczeniami, jak leczyć niepłodność:

Bardzo chcę podziękować za te wysiłki samorządu województwa i wielu osób, które wpisują się doskonale w program prorodzinny – podkreślał podczas trwania seminarium, Ordynariusz rzeszowski ks. biskup Jan Wątroba:

O tym, jak zapobiegać niepłodności oraz jak ją leczyć dyskutowano w Rzeszowie podczas II Podkarpackiej Konferencji Naukowej 'Naprotechnologia w diagnostyce i leczeniu niepłodności'. W 2014 roku samorząd województwa rozpoczął wdrażanie pionierskiego w skali kraju programu zdrowotnego opartego o Naprotechnologię – mówi marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl: