Region: Pociągi nie będą zwalniać przed przejazdem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

PKP ma monitorować efekty wprowadzonych zmian, i na tej podstawie podejmować decyzje gwarantujące bezpieczeństwo i sprawny ruch kolejowy.
(fot: sxc.hu)
PKP apeluje także do pozostałych uczestników ruchu:

Od dzisiaj na 9 przejazdach kolejowo drogowych na Podkarpaciu obowiązują nowe wyższe prędkości pociągów. Na pięciu obiektach skład nie będzie już zwalniał do 20 km/h, lecz jechał z prędkością rozkładową. To przejazdy na liniach Rudnik nad Sanem – Przeworsk, Padew Narodowa – Mielec, Kochanówka – Dębica Towarowa, Munina – Dąbrówka oraz Babice – Czudec. Na pozostałych czterech położonych na trasie Lublin – Przeworsk ze względu na warunki miejscowe pociągi będą mogły jechać z prędkością od 30 do 90 km/h.
Nowe szybkości zostały wprowadzone w miejscach, w których występuje przekroczony iloczyn ruchu. Zmiany to efekt nowego rozporządzenia, które podpisała minister infrastruktury i rozwoju. Nowe przepisy w największym stopniu dotyczą zarządcy polskiej sieci linii kolejowych.
Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK podkreśla, że spółka analizowała nowe przepisy, i wprowadziła pewne zmiany w oznakowaniu takich przejazdów: