Region: Partie kompletują listy do sejmiku.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Coraz więcej wiadomo o kandydatach na listach do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Część komitetów wyborczych ujawniła już wszystkich swoich kandydatów.
W okręgu obejmującym powiaty sandomierski, opatowski, staszowski i ostrowiecki walka toczyć się będzie o osiem mandatów. Listę Polskiego Stronnictwa Ludowego otworzy członek zarządu województwa Kazimierz Kotowski. Znajdą się na niej także obecni radni Maria Adamczyk, Wojciech Borzęcki i Tomasz Ramus. Do sejmiku startował będzie także obecny
radny powiatowy, sekretarz gminy Łoniów Andrzej Swajda. Na pierwszym miejscu wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej znajdzie się obecny radny wojewódzki, lekarz Grigor Szaginian. Numer drugi zajmie Jarosław Wilczyński, obecny prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, który nie będzie ubiegał się o reelekcję. Listę Prawa i Sprawiedliwości otworzy były wicestarosta ostrowiecki Andrzej Kryj. Na razie nie jest znana pełna lista, bo partia prowadzi jeszcze rozmowy ze swoimi koalicjantami. Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawi na pierwszym miejscu Józefa Grabowskiego, radnego obecnej kadencji, dyrektora szpitala w Ostrowcu.
(Marcin Gabrek)