Region: O wyborach w Brukseli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ciągle jest jeszcze sporo do zrobienia w różnych dziedzinach. Dlatego teraz pole do popisu mają nowe samorządy w tym samorząd województwa. I wiemy już kto będzie na to pracował, bo w sobotę komisarz wyborczy w Rzeszowie wydał obwieszczenie o wynikach wyborów do rad na Podkarpaciu. Znane są już więc również oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego i nazwiska 33 radnych. Wśród nich są m.in. Iwona Kołek, Władysław Stępień, Lidia Błądek, Lucjusz Nadbereżny, czy obecny marszałek Władysław Ortyl.
(Marta Górecka)
Bo pod względem komunikacyjnym już udało się zrobić wiele.

Europosłanka życzyła też nowym samorządom, by umiejętnie sięgały po środki z nowej perspektywy. By dzięki nim realizowały inwestycje, które zaowocują na przyszłość, uatrakcyjnią Podkarpacie i dadzą nowe miejsca pracy.

Bo jak przypomina europosłanka w poprzednich latach sporo dla Podkarpacia udało się zrobić.

Przyznała też, że przed Platformą Obywatelską na Podkarpaciu dużo pracy.

Wizyta studyjna stalowowolskich dziennikarzy w Parlamencie Europejskim w Brukseli na zaproszenie europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej była okazją m.in. do oceny wyników wyborów samorządowych na Podkarpaciu.
Oprócz krytycznych uwag dotyczących opóźnień w ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów Europosłanka gratulowała zwycięzcom: