Region: Mrozy atakują.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kolbuszowscy policjanci odnaleźli dwie mieszkanki Podkarpacia, które w środku nocy zgubiły się w okolicach Cmolasu. Kobiety były pod działaniem alkoholu i nie wiedziały, gdzie są. Zadzwoniły na policję. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie utrzymywał z nimi kontakt telefoniczny, a w tym czasie patrole próbowały je zlokalizować. Policjanci odnaleźli 19-latki, były zziębnięte, gdyż wyszły z imprezy w lekkich ubraniach. Po badaniach lekarskich wróciły do domów.
Anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja policjantów uratowały przed śmiercią 42-letniego mężczyznę. Pijany człowiek leżał przy wiadukcie w Nisku, nie było z nim kontaktu. W stanie silnego wychłodzenia trafił do szpitala.

Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas nawet niewielkich mrozów, zwłaszcza gdy osoba jest pod wpływem alkoholu, dlatego policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie.
Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.
(D.M.)