Region: Forum Drogowe

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podkarpackie Forum Drogowe to także spotkanie branży budowlanej i okazja do wymiany informacji na temat nowinek i innowacyjnych rozwiązań. W spotkaniu biorą także udział zaproszeni goście ze Słowacji i Litwy. Forum potrwa do piątku 1 lipca.
(Tomasz Łepa)
Via Carpatia to strategiczny projekt dla Podkarpacia, dla Polski oraz dla całej Europy Wschodniej. Ma też duże znaczenie gospodarcze dla regionu podkarpackiego – tłumaczy marszałek:

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce trwa Podkarpackie Forum Drogowe. Zaproszeni goście rozmawiają o rozbudowie sieci dróg – nie tylko na Podkarpaciu. Najważniejszym tematem jest szlak Via Carpatia i możliwości jego realizacji. Obecny na kongresie Jarosław Waszkiewicz – dyrektor Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa powiedział, że jest zapewnienie rządu w sprawie finansowania budowy odcinka drogi ekspresowej S19 z Rzeszowa do Babicy, która jest elementem Via Carpatia. W forum wziął także udział Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba, który od lat zabiega o budowę szlaku Via Carpatia. Mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl: